Fogger няма нищо общо с КАЙФУНа !

Тук ще откриете информация за нестандартни модификации и лични разработки.

Fogger няма нищо общо с КАЙФУНа !

Мнениеот BatkoMi » Съб Сеп 28, 2013 12:47 am

След 5 различни опита на разни намотки, установих, че това така наречено "копие" на Кайфуна, не е !
Пара и сила има, но вкус - не ! И с памук, и с фитил и с МЕШ, не ! Няма вкуса на другите копия, като Дрима и Ракетата. Впрочем, тези последните, съм готов да ги подложа та тест под скрита капа заедно с Кайфуна. Знам че Владо ще подскочи, но дори и хоро да завихрят с Топер, теста го направих и момчето не позна кое е за 130 и кое за 20 евро! Но Foggera, не ! Явно трябва да се копира колкото може по-точно руската концепсия, за да става. Мисля, че изпарителната камера е прекалено ника, но едва ли е само от това!
Та не се набутвайте с това -
Изображение
Поръчал съм и новата версия, :sin: но не вярвам нещата да се оправят. :gal:
Ние сме 99% и сме недоволни от 1ния %! Да оставим бъдеще и на децата ни, а?
По Ярост - http://www.youtube.com/watch?v=yDVg2GNNn_8
Изображение
Изображение
Аватар
BatkoMi
ПушКомита

Re: Fogger няма нищо общо с КАЙФУНа !

Мнениеот xlad » Съб Сеп 28, 2013 12:57 pm

БаткоМи, разбира се че няма нищо общо с кайфуна fogger-a.. кой казва друго? Fogger-a копира немския Тайфун, а не кайфуна и принципа му е малко по различен. По скоро е на принципа на поилката... Между другото има вече версия 2 на фогъра, с болче за пълнене отгоре и стъклария, но по малко милилитри - 4 само.
Не знам, четох мнения по други форуми, общо взето хората разправят че течал като градинска лейка, но аз го нямам и не мога да изразя лично мнение... казват че налягането е прекалено голямо и това натиска течността и я излива.. а и от собствен опит(за пренавиване на Т3) знам колко е трудно да се отцели точното количество фитил, така че хем да не пресъхва, хем да не тече.. камули с меш.. за вкус и пара - въобще не мога да коментирам..
Ето и едно ревю на Тодд:
The night is dark and full of terrors..
Изображение
Аватар
xlad
ПушКомита

Мнениеот BatkoMi » Съб Сеп 28, 2013 5:35 pm

Да, знам за 2рата версия, и както написах в горния пост, вече, уви, поръчах 10 (с колеги). Поляците ги продават по 36 евра, с доставката, но и това им е много.
Впрочем няма проблеми с теч, само с вкуса, който е далеч по-слаб. И ако нямах Кайфуна (и копията му) бих бил повече от доволен, но вече искам този чист вкус. Горките женезиси - правя им намотки през ден за да дават този вкус.
Имам съмнения, че вкуса може да е от фитила. Немския ми свърши и подпуках 1 който е китайски. Поръчах и като дойде немския, ще мога да сравня! Дано е от това ! :gal:
Изображение
Изображение
Аватар
BatkoMi
ПушКомита

Мнениеот azz » Нед Сеп 29, 2013 7:22 pm

Купувал съм си някога една Це-2 която имаше ужасен вкус на фитила, дори като беше мокър пак имаше мирис на екарисаж, и след драй бърн пак! Просто има някакви смардели фитили, никога няма да забравя този ужасен послевкус в устата ми, не е като когато си пипал фитила с пръсти, просто е друг на вкус. Нещо... химическо.
"Пушенето е мъртво, изпаряването е бъдеще, а бъдещето е сега"
Аватар
azz
ПушКомита

Мнениеот BatkoMi » Нед Сеп 29, 2013 10:50 pm

Уви, не това е причината ! Направих намотка на Дрима със същия фитил, и си работи чудесно. Проблема е, че не са спазили концепта. Да, Фогера е копие на Тайфун ЖТ, но този последния се води за копие (явно сбъркано) на Кайфун.
Да, всичко е въпрос на сравнение ! Дори дрипките с накахване променят леко вкуса след няколко минути пушене - предполагам от загряване на течноста в камерата. Тоест, дори като намерих как да не капя през 3 минути, ( с киче от атомайзер ) все пак за да имам вкуса, го изхвърлих и си капя ... Другия начин са Кайфуна и възможно по-точните му копия - Ракета и Дрим. Копията естествено си имат всеки свойте кусури, но не са болка за 100евра в повече. Още повече, че имам лошия навик да изпарявам 3/4 различни любими течности, за да им усещам аромата и вкуса.
Страно е, че много хвалят немсия Тайфун ЖТ ? Ако можех да удължа камерата със 5мм, може би ... Но стругар тук ще ми иска повече от цената на оригинален Кайфун.
Чекмеджета много, Фогера ще заеме достойно място в 1 от тях! :googles:
Изображение
Изображение
Аватар
BatkoMi
ПушКомита

Мнениеот Topper » Пон Сеп 30, 2013 8:28 am

Батко Адаш, нямат много общо Фрогъра и Кайфуна/Руснака/Дрийма. Направо са си различни бири.
Аз много се заглеждах по Тайфуна (поне беше малко по-евтин от Кайфуна) но с тези фитили извън камерата, знаем какви са вечните болки. А и такъв тип "bottom coil" никога не са ми харесвали още от времето на СЕ3 :/
Ето едно видео за сравнение
http://www.youtube.com/watch?v=zI8SHqBhdgo
Изображение
VMax/BaDaNarka VV/Vamo/SilkSS
ИзображениеИзображение
Аватар
Topper
ПушКомита

Мнениеот BatkoMi » Пон Сеп 30, 2013 1:39 pm

Намерих му цаката - ползвам го с кафе ! То е толкова силен аромат и вкус, че пробива! Мисля, че и динята ще стане, но вече не е толкова топло. Предполагам, че и ментата ще да е, но мразя мента, а съм пушил ментолови цигари, ... навремето ... в приятна компания ... и на Златни Пясъци.
Дали не е било от пясъците ? :googles:
Мерси адаш, да прав си ! Та за да не се лъжат и други - пуснах тази тема. Но ако не бях взел Кайфуна, за да знам какво да искам от останалите изпарители, щеше да е супер ! :sin:
Изображение
Изображение
Аватар
BatkoMi
ПушКомита

Мнениеот BatkoMi » Нед Окт 13, 2013 1:14 am

Втората версия е по-добра ! Не е на нивото на КАЙФУНа, но ... става! Направили са тъпо стъклото, което е по-широко с 1мм от металната част на танка, при което се чупи още след 2рото падане на масата, но ... Добре че поръчах 2 резервни. Но изпарителите са за ползване, не за витрина!
За сега, не е в чекмеджето ! Но и не е с любима течност, тоест за няколко дръпки на ден! :gold: :girl_devil:
Изображение
Изображение
Аватар
BatkoMi
ПушКомита

Мнениеот BatkoMi » Пет Апр 04, 2014 1:58 pm

Нали трябва да пробвам, та взех и последната версия на тия. Нещо средно м/у Аква и Кайфун и Тайфун, но този път е СУПЕР ! :good:
Ето 1 видео на колега, на френски, но няма само аз да се мъча с вашия англииски :jokingly:
Вижда се че работи доста добре и със само 1 намотка, но запушването на 2рия въздушен канал с памук не ми харесва. Могли са да направят резба, за винтче.
Иначе плюсовете са -
пълнене като КФ Лайт,
добра вместимост - 4,5мл.
Плюсовия пин не може да се врътка както при КФа, защото има стоп втулка, която Давид показва на видеото.
Двойния койл за любители на супер мощни съпротивленея също може да е като +
Стъклен танк

Моя няма тези фабрични дефекти които показва колегата и които са козметични. Но има други, пак такива - все пак чинките няма как да не се подпишат :nea: Ма за 30€ (от тукашен бутик) толкова ! Ако знаят, че ще сме готови да платим двойно за качество ... но дали сме готови :hmhmhm:
Изображение
Изображение
Аватар
BatkoMi
ПушКомита

Мнениеот BatkoMi » Съб Апр 05, 2014 1:20 pm

Много добре се представя майзера, браво ! :bravos:
Поиграх си, да спретна 2 микрокойла на 2,6 за да станат общо 1,3 Ома, за да мога да го ползвам с повечето МОДове. С Моби плетката е ТРЕПАЧ ! И понеже прозореца е там където трябва ( от кога мрънкам за това !) няма опастност да ги оставя на сухо и съответно да ги прегоря!
Не мога, но бих сменил името на тази рубрика - този Фогер е по добър дори от КФа 3,1 и неговити тъпи вани за пълнене ! Ако бе направен и с малко повече внимание ... но дефектите не са прекалени. Впрочем 1 който съм пропуснал вчера - пръстена за регулация на въздуха е по-широк и се мести сам. Но го заглавих с парче нихрам (по нашенски, но не се вижда) и си стои. Колко време ще издържи така, не знам. Може да пробвам да навия от лентовия тефлон под пръстена, като го резна със скалпел на дупките, но това когато телчето изпусне.
Препоръчвам го на всички колеги, дори нови в Вейпа. Не е никак трудно да се обслужва, а дава ЯКО ! :drinks:
Изображение
Изображение
Аватар
BatkoMi
ПушКомита

Назад към НЕСТАНДАРТНИ МОДОВЕ И ОПТИМИЗАЦИИ /КЛУБ ТНТМ/